Futbol...


Garip şeylere gebe şu futbol. Taktiksel, kadrosal, kurgusal gerekliliklerin yanı sıra bir şeye daha ihtiyacı var: İstikrar.

Devlere 3'er 4'er sallayan, 9 puanla grubu lider tamamlayan Hollanda'nın düştüğü duruma bakınız hele. Rusya'nın kontrolünde bir oyun ve Sneijder'in uzaktan atacağı şutlara bel bağlamış bir takım...

Zenitlilerin af konusunda sıkıntıları var sanırsam. Van Der Sar'a rağmen buldular golleri ve yarı finale kadar uzandılar. Rusya'nın oynadığı futbol büyüleyici. İsveç maçında vermişlerdi bunun sinyallerini ama benim gözlerim her yanı turuncu gördüğünden farkedememişim tehlikeyi. Hollanda'nın birer siyah kuşak ve hüzün ile başladıklarını söyleyebiliriz belki, ama Arshavin'e nasıl bulacağız bahaneyi?

2 yorum:

Adsız dedi ki...

günlerden bir gün idi. kim şampiyon olur diye soruluyordu ortamda. ben ispanya dedim. bana 'futboldan annamıyon konuşma ahuahua holanda alacakbaksana heriflere!' dendiydi.

şimdi sorarım sevgili ueuro2008 ciler.. Hollanda nerede???

Futbol sadece teknik ve taktik değil. Bir Türk olarak bunu zaten şimdiye dek çoktan kavramış olmamız lazım ;)

Önce Türkiye... Olmazsa da Viva Espana!

ix dedi ki...

şaşkınlıkla izliyoruz turnuvayı zaten. hollanda için ek bir yazı yazıcam yakın zamanda. ama çok şaşırtıcı şeyler dönüyor turnuvada. ve dediğiniz gibi futbolda bu zaten.