XXL

Ülkecek diken üstünde başladık maça. İlk üç dakika da gökyüzündeki kara bulutlardan farksızdı. Berabere kapattığımız ilk yarıya rağmen ‘eli kulağındaydı’ golün. Savunmada neredeyse tüm ikili mücadeleleri kaybettiğiniz bir stopere verkaç yapıp altıpasa inme lüksünü sağlarsanız ‘önemli turnuvalara yenilerek başlama’ geleneğini bozamamanız normaldir. ‘Bitse de gitsek’ modunun açtığı derin yara da gole gelen cila olur.

Bir önceki maçın oluşturduğu özgüven mi desek, ‘gelenek’ hadisesine inanmak mı desek bilmiyorum ama gruptan çıkar gibiyiz. Portekiz ise etkili savunma anlayışını üst düzey hücumcularıyla harmanlayarak finale kadar ilerleyecek güçtedir, bunu belli etti.

Servet’in notunu verdim: Tesadüf değil adamım seninkisi. Devam!

1 yorum:

mew dedi ki...

belki bu turnuvada is yapmayabiliriz ama ilerisi icin en kötü diye nitelendirilen defansımızın diger bölgelerimizden iyi olacagını düsünüyorum.. Servet yerinin degerini biliyor ve ona göre oynuyor bilmeyen arkadaslara yol görünecek ve yerlerine sahip cıkacak kişiler yerlesecektir.. Gökhan gönül de gelecek hakan balta da pek sırıtmadı solbek te gelistirirse fena bi defansımız olmaz :) su defans da düzeldikten sonra acaba neye bahane bulacaklar acaba..