total futbol geri döndü!


'avrupa'da bir hayalet dolaşıyor! total futbol hayaleti! avrupa'daki bütün defansif futbol oynayan gerici güçler(fransa-italya) onları durdurmaya çalışıyor!'

turnuvanın başına dönecek olursak hollanda'dan iyi bir şeyler bekleyenlerin sayısı az değildi. ama kimse de efsaneleşme kehanetinde bulunmamıştı doğrusu. milli takımımız iyi oynadı falan diye kendimizi avuttuktan birkaç gün sonra 'gerçek' futbol izledik yeniden. karşıdaki isviçre değildi. geçen seferki dünya şampiyonundan sonra hedefte bu sefer finalist vardı. herkes ağzının suları akarak izledi turuncuları.

bu arada sneijder sen ne menem bir şeymişsin öyle? inanılmaz kadro kalitesi, fransa bıdı bıdı bik bik diye bir ton yazı yazdım. hepsini yedirdi arkadaşlarıyla beraber. neyse, futbol böyle kaliteli olsun hep, ben bu duruma düşmeye razıyım.

son sözüm marco van basten için olacak: aynı ekolden gelen, 88'de oynadıkları muhteşem futbolu oynatmaya çalıştığı çok açık. böyle bir teknik-taktik uyumluluğun başarıyı yakalamaması çok zor. biz de hala alman teknik adam getirelim. saygılar!(hollanda'ya)

Hiç yorum yok: