Onların Türkleri

Bu turnuva ile bir kez daha anlaşıldı ki milli takımımızın oyuncu kazanma konusunda ciddi sıkıntıları mevcut. Avrupa takımlarına kaptırdığımız Türk asıllı futbolcular takımlarını sürükleyedursunlar, biz ise askerlik yasasını tartışalım. Dikkatimi çeken dört arkadaştan bahsetmek isterim biraz:


Hakan Yakın: Çek Cumhuriyeti maçının ilk yarısında yokları oynayan takımını ikinci yarı attığı paslarla çok güzel şekilde yönlendirmiş ve oyuna zevk getirmişti. İkinci maçında ise sahanın en iyilerindendi. Bir de gol attı.


Eren Derdiyok: İkinci yarı girmişti ilk maçta. Hakan Yakın ile beraber maçta etkili isimler arasındaydı. Ancak Türkiye maçında ağırlığını daha çok hissettirdi. Mükemmel bir fiziği var. Hakan Yakın’ın golünde asisti yapan kişi de oydu.


Gökhan İnler: Türkiye genç milli takımlarında oynamasına rağmen bir şekilde bu sene İsviçre’de izledik. İki maçta da tamamen oynadı. Attığı nefis paslar ile takım arkadaşlarını pozisyona soktu. Ayrıca çok hızlı bir futbolcu. Hem sağ hem de solda oynayabiliyor.


Ümit Korkmaz: İkinci yarı girdiği Hırvatistan maçında defansa zor anlar yaşattığını hepimiz hatırlarız. Polonya maçında da ilk on birde oynadı. Müthiş çalımları ile nefes kesti. Şanssız Avusturya’nın kaçan gollerinde hazırlayıcı oldu.

Klüplerimizin transfer politikaları açıkçası umrumda değil. Ancak bu oyuncular bize katılmaktan bir şekilde uzak kaldılar ve şimdi performanslarını herkes konuşuyor. Kızmamak elde değil.

Hiç yorum yok: