Viva España!Maça başlarken hemen herkes Hiddink’in Rusya’sının kolay teslim olmayacağına inanıyordu. Öyle de oldu. İlk dakikalarda rakibine pek fazla pozisyon vermeyen, hızlı çıkan ancak hücumdaki bir takım beceriksizlikler sonucu anlamsız top kayıpları yapan Rusya, rakibi İspanya’nın pas yapma konusundaki yeteneğine 20. dakikada boyun eğdi. Sonrası da çorap söküğü...

Eğer sadece hücumunuza güvenirseniz, defansta büyük açıklar verirseniz hemen her atağınızın sonrasında kalecinizi bir top kurtarmakla cebelleşirken görebilir veya bir forvetin başını tutmak suretiyle üzüldüğüne veya sevinç çığlıkları atarak arkadaşlarına koştuğuna tanık olabilirsiniz.

Pas konusunda ders veren İspanyollarda -her ne kadar ‘düz adam’ mantığında hareket edebilen bir görev adamı olan, herhangi bir estetiğe sahip olmayan oyuncuları sevmesem de- Capdevilla’yı beğendim. Son zamanlarda da bu tip futbolcular yön verir oldu takımlara. Bunun dışında Villa’nın güzel oyunu vardı ki bunu da başka bir postta ele almayı planlıyorum.

1 yorum:

medi dedi ki...

bir maç ancak bu kadar güzel özetlenir:)