le jour de gloire est arrivé!


zafer günü geldi! insanda stendhal sendromu oluşturacak derecede mükemmel bir kadroya sahip fransa grubun bahtsız bedevileriyle karşılaşıyor.
belki zayıfça bir grupta yer alsa(a grubu) sürprizlere yelken açabilecek bir takım olan romanya bu grupta kendini misli misli aşması gerekecek bunun için. chivu ve mutu gibi iki üst seviye oyuncunun yanına mütevazı isimler monte edilmiş ve iyi bir futbol oynamaya çalışıyorlar.
bu turnuvada desteklediğim takım olan fransa'ya gelecek olursak, son 10 yılda 2002 dünya kupası haricinde hep başarılı oldular. bu sefer de öyle olacak tahminimce.
henry'nin performansı da fransa için büyük önem taşıyor. bu sezon barcelona'da bekleneni veremeyen mütevazı forvet, ribery, nasri, benzema gibi yeni isimlerle fransa'ya kupayı getirebilecek mi?

1 yorum:

alea dedi ki...

Henry formasını görünce bir anım geldi aklıma.

Tarsuslu bir ev arkadaşım var. Futbolla çok fazla ilgilenen birisi. Zamanında amatör futbol oynamış, babası zamanında Türkiye'nin en iyi sol ayaklarındanmış. Bir yemek esnasında konuşurken France 98 geldi aklıma. "Henry o zaman defans mı oynuyordu?" diye sordum. Başladı kahkaha atmaya, hebele hubele o zaman Henry yoktu kadroda bilmem ne. Vardı diyorum, "yauu sen ne anlarsın futboldan" diye kendince dalga geçiyor. Vardı evladım diyorum, "yok ya alea işine bak sen bilmiyon bari konuşma" gibi seviyesizce laflar sarfediyor. Sonunda ne mi oldu?

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070403150743AAkYSwJ

Tıklamaya üşenenler için 98 Fransa milli takımı kadrosu: (12 numara)

1 GK Bernard Lama
2 DF Vincent Candela
3 DF Bixente Lizarazu
4 MF Patrick Vieira
5 DF Laurent Blanc
6 FW Youri Djorkaeff
7 MF Didier Deschamps
8 DF Marcel Desailly
9 FW Stéphane Guivarc'h
10 MF Zinedine Zidane
11 MF Robert Pirès
12 FW Thierry Henry
13 MF Bernard Diomède
14 MF Alain Boghossian
15 DF Lilian Thuram
16 GK Fabien Barthez
17 MF Emmanuel Petit
18 DF Frank Leboeuf
19 MF Christian Karembeu
20 FW David Trézéguet
21 FW Christophe Dugarry
22 GK Lionel Charbonnier